Blog

İman ile Çarpan Kalpler

Elele yürüdüğümüz yollarımız var, gönülden gönüle akıttığımız sevgimiz var bizim. Rasulullah’ın sünnetiyle, iman ile çarpan kalplerimiz var bu uğurda. Allah’ı tenzih eden, Hakkı haykıran, yoldan sapmışların düşüncelerine gem vuran, Leileheillah diyen diller doğar bu yolda. Bu yolda başlar iman; ne mutlu bu yoldan sapmadan sonuna ulaşanlara. Cennet sizindir, ebedi nimetler sizindir. Ne mutlu size, ey iman edenler. Yollar da sizindir, güller de! sizindir güllerle kaplı hidayet yolları.

Karanlıklar son bulur, nurlu günlere çıkar Rasulümün yolu. Fidanlar biter hidayet bahçelerinden; kökleri derinlere salınacak,asırlık çınarlara gebe taze fidanlar. Yürekleri okşarcasına yeşillenir dalları.

Tevhid ile birleşiriz. Birleşir yüreklerimiz, iman ile güçleniriz. İman dolu neslin minik kalplerinedir hayranlığımız.

Her an artar özlemimiz, her yaşlı gözden katre katre hasretin akar Ye Habibellah! Değeri kalmaz caanın, kalmaz değeri cananın sensiz bir hayatta. Hasretinden ezilen kalpler dağları yerle yeksan eder. uçurumlar basamaktır aşıklarına. Ümmetinin hayatı senin sevgindir Ye Hebibellah!

Ümmettin tevhidi tebliğde, ümmetin Allah’ tenzih etmekte. Akın akın, dalga dalga, şevkat şevkat sünnetin yayılmakta mağripte ve maşrikte Ye Rasulallah. emrolunur iyilik, nehyolunur kötülük daima iman sahiplerinin,
ellerinde ,dillerinde ve kalplerinde. Senin sevgimdir bizleri birleştiren Ye Nebiyellâh!

Tevhid ile birleşerek, Allah’ı tenzihi haykıracak diller

Nehir gibi çağlayacak sana aşık, sana hasret mü’minler.

Sana bağlı olacak hep sana hasret mü’minler…


 

Related Posts

You may like these post too

Kadere İman Nedir?

Bir ve Beraber olmak

Bir Cevap Yazın

it's easy to post a comment